Ana Sayfa Facebook Instagram Youtube  

Andülasyon

Andulasyon Nedir ?

Andubalance, andulasyon teknolojisine dayalı bir wellness cihazıdır.Andulasyon,mekanik titreşimlerin ve kızılötesi ışığın kombinasyonundan oluşur. Bu titreşimler raslantısal (stokastik) olarak ayarlandıkları için amplitüdleri ve frekansları her beş saniyede bir değişir.Böylece vücudumuz,bu titreşim ve frekanslara alışarak etkilerini azalması sonucuyla yüz yüze kalmaz.

Andulasyon,sözcük anlamı itibariyle dalga yaratma,dalganım anlamına gelen “ondülasyon” sözcüğünden türetilmiştir.

Andulasyon terapisi organizmanın korunma sistemlerini ve hücre gelişimini destekleyen,geniş bir frekans alanında dokularda biyolojik rezonans titreşimleri üreten,mekanik vibraston ile kızılötesi derin ısının kombinasyonundan oluşan yeni jenerasyon, biyofiziksel bir bütüncül terapi yöntemidir.

Bu yeni teknoloji,bilim insanları,farklı alanlardan akademisyenler,spor tıbbi uzmanları ve hekimlerin ortak çalışmaları ile geliştirilmiştir.

Andulasyon,vücutta bulunan bütün sıvıların salınımını sağlar.

Andulasyon,otojen sağlık kaynakları(kendi kendini iyileştirme mekanizmaları) ile kan ve lenf dolaşımının aktivasyonu için çok etkili bir yöntemdir.

Andulasyon yalnızca bir organ veya bir organ sistemi üzerinde etki göstermek yerine,organizmanın önemli fonksiyonlarının üzerinde bütüncül olarak pozitif bir etki sağlar.

Andulasyon,sağlın yeniden kazanılması ve sürdürülmesinin temelini oluşturur.

 
 
 

Ödem ve Selülitte Azalma

Aylarca süren diyetlere ve yeterli miktarda egzersize rağmen fazla kilolarınızdan kurtulamıyorsanız, daha da kötüsü, binbir çabayla verdiğiniz kiloları tekrar geri alıyor veya hamilelik döneminizde aldığınız kilolardan özgürleşemiyorsanız;

Belki de asıl sorununuz yağ değil, vücudunuzda tutulan sudur
Özellikle yüzünüzde, karnınızda, ellerinizde, ayaklarınızda ve ayak bileklerinizdeki belirgin şişliklerle kendinizi yorgun, ağır ve mutsuz hissedebilirsiniz. Bu durumda, vücutta sıvı birikmesinden, medikal tanımıyla sıvı tutulumu veya ödemden bahsedebiliriz.

Andulasyon terapisi  bu probleme son vermektedir. Yıllardır yapılan araştırmalar, Andulasyon teknolojisinin dolaşım sistemini ve lenfatik sistemi ciddi ölçüde desteklediğini göstermiştir. Andulasyon terapisi fazla sıvıların ve artık maddelerin sağlıklı bir şekilde, ilaç veya diüretik kullanılmadan uzaklaştırılmasına yardımcı olur.

Vücutta su tutulumunun rahatsız edici bir diğer sonucu ise selülittir. Ne kadar egzersiz yapıp, diyetinizi sıkı bir şekilde takip etseniz de, selülitlerden kurtulmak son derece zordur. Ve bu durum zamanla saplantı haline gelebilir. Buna paralel olarak yeniden sıkı bir cilde kavuşmak da aynı derecede, hatta daha da zor ve yıpratıcı olabilir. Andulasyon selülit ile mücadelenizde de en büyük destekçiniz olacaktır.

Andulasyon terapisi  ile selülit sorununuz azalır ve daha pürüzsüz bir cildin tadının çıkarırsınız.

 

Lenfatik Drenaj ve Detoks

Lenfatik sistem dolaşım sisteminden bağımsız olarak çalışan ve hayat ağacı da denilen,adeta ikinci bir dolaşım sistemidir.Lenfatiklerin en önemli işi proteinler ve bazı büyük parçacıklar gibi kapiler kana doğrudan emilimi söz konusu olmayan maddelerin doku aralıklarından uzaklaştırılmasıdır. Büyük proteinlerin dokular arasından uzaklaştırılması sağlık açısından o kadar önemlidir ki, lenf sisteminin 24 saat dahi çalışmaması hücrelerin etrafında oluşan fazla sıvı ve kan proteini, bir başka anlamla metabolik atıklar ve zararlı organizmalar nedeniyle bizi ölüme götürür.

Lenf,bağışıklık sisteminin yaşamsal bir bileşimidir.

Andulasyon tedavisinde kullanılan titreşimler sayesinde venöz ve lenfatik akışı simule ederek dokularda biriken sıvıların ve toksinlerin atılmasını sağlar.

Andulasyon,lenfatik drenaj sağlayan özel programı sayesinde,özellikle bacaklarda oluşan şişliklerin giderilmesinded ve detoks süreçlerinde bbedendeki tüm toksik ve metabolik atıkların kolaylıkla atılmasında etkin rol oynar.

Sonuç olarak “Andulasyon” hem metabolizma hızını arttırır hem de atıkların kolayca emilasyonunu ve detoksifikasyonunu sağlar.

 
 
 

Stres Yönetimi ve Gevşeme

Kronik hastalıkların en önemli 3 ortak paydası;

Kan dolaşım sorunları,

Lenfalik dolaşım sorunları,

Anksiyete,kaygı ve çağın vebası konumundaki kronik strestir.

Koruyucu hekimlik kavramının da olmazsa olmazıdır “stres yönetimi”. Bedendeki kronik strese bağlı yönetilemeyen gerginlik yaşam enerjimizi doğrudan etkiler. Düzenli andulasyon kullanımının, ruh sağlığının korunmasında, özellikle depresyonda ve stres yönetiminde çok etkili olduğu kanıtlanmıştır. Gerginlik, yorgunluk, sinirlilik, depresyon ve uykusuzlukta belirgin azalmalar oluştuğu saptanmıştır.

Andulasyon terapi sistemi diğer bütüncül faydalarının yanı sıra hem 2,5 saatlik yürüyüşe eşdeğer metabolik kazanım sağlayıp hem de alfa dalgası aktivasyonuyla stres yönetiminde en değerli modalitelerden biri konumundadır.
Stresle daha etkin bir şekilde başa çıkabilmek için ilk olarak stresin tetikleyicileriyle mücadele etmemiz gerekir. Bu, tam da Andulasyon terapisinin gerçekleştirdiği şeydir: Söz konusu terapi, stresle çok daha etkin bir şekilde başa çıkmamıza yardımcı olur.

Andulasyon terapisi, kalıcı bir şekilde tam gaz çalışan sempatik sistemi yatıştırıp parasempatik sistemi stimüle ederek, otonom sinir sistemini dengeye getirir. Sonuç olarak kalp atışları ve kan basıncı düzenlenir ve kas esnekliği gelişir.

Andulasyon terapisi, bu ve diğer stres göstergelerini gidermeye yardımcı olur. Buna ek olarak söz konusu terapi, sistematik derin kızılötesi ısıyla birlikte uygulandığında hastada derin bir relaksasyon hissi uyandırır.

 

Kolajen Üretiminde Artış

Kollajen, insan vücudundaki proteinin üçte birini oluşturan sert, çözünmeyen ve lifli bir proteindir. Cilde sağlamlık ve elastikiyet kazandırır.

Gençlerde kolajen üretimi, ileri yaşta olanlara göre daha fazladır. Yaşla birlikte vücudumuzdaki kolajen proteinleri de parçalanır ve buna bağlı olarak da kolajen üretimi yavaşlar, hatta durur. Söz konusu yaşlanma süreci, cildin incelmesine, kırışıklıklara ve saçların daha çok kırılmasına neden olur.

Kolajen üretimi, %80 oranında Andulasyonun altın çalışma prensiplerinden “piezoelektrik etkisi” ile gerçekleşir. Andulasyon tarafından üretilen mekanik titreşimler yoluyla yeni kolajen üretiminin yanında rejenarasyon fonksiyonları da güçlenir.

Andulasyon kolajen üretimini işte bu mekanizma ile stimüle eder ve artırır. Ve yine bu şekilde kırışıklıkların azalmasını sağlayarak cildinizin daha genç görünmesini, parlak ve pürüzsüz olmasını sağlar.

Andulasyon kolajen üretiminin azlığından kaynaklı sorunların giderilmesine yardımcı olur. Cildin güzelleşmesine ve gerilmesine destek olur. Happy-Aging’i destekler

 
 
 

Daha Sağlıklı Bir Metabolizma

Bazı insanlar sağlıklı beslenmelerine karşın istedikleri beden formuna kavuşamazlar. Bunun nedeni yağ yakımı ile ilgili sorunlardır. Bu noktada, bireysel ve yaşa bağlı faktörler de göz ardı edilmemelidir.

Andulasyon terapisi sindirim sisteminin ve metabolizmanın sağlıklı çalışması için gereken zemini oluşturur. Hücrenin enerji fabrikası mitokondriyi aktive ederek hücresel enerji üretimini ve metabolizmayı artırır.

Diyeti bıraktığınızda ya da disiplinli ve sıkı bir şekilde uygulamadığınızda vücudunuz, önceden kas dokusunun bulunduğu bölgelerde bile yağ dokuları oluşturma eğilimindedir. Pek çok vakada verilen kilolar, hızlı bir şekilde geri alınır ve bir “yoyo” etkisi oluşur.

Andulasyon terapisi, bu can sıkıcı etkiyi yok etmede önemli bir rol oynamaktadır. Andulasyon teknolojisi sayesinde, diyeti bıraksanız bile iç yakım motorunuz uyarılmaya devam eder.

Andulasyon terapisini gün aşırı düzenli bir şekilde kullanılmasıyla birlikte, kaybettiğiniz kiloları diyeti bırakmak veya diyete sıkı bir şekilde uymamak nedeniyle geri almazsınız.

 

Daha Formda Bir Beden

Şu ana kadar bireyin zayıf, normal ağırlığa sahip, kilolu veya obez olarak nitelendirilmesinde Vücut Kitle İndeksi (BMI) parametresi kullanılmaktaydı. Ancak tıbben, söz konusu endeks yeterli bilgiyi sağlamadığından ve sağladığı bilgi de kesin olmadığından onun yerine artık Bütünsel Denge İndeksi (BDI) kullanılmaktadır.

BDI yeni bir yaklaşım olarak vücut kütlesinin dağılımını da içermektedir. Karın/bel ölçüsü, burada oldukça önemli bir rol oynamakta ve BDI, sağlık durumuyla ilgili son derece isabetli veriler sunmaktadır.
Aşırı kilonun olumsuz etkileri birçok organda ve sistemde yani organizmanın bütününde görülür.

Diğer olumsuz etkilerin yanında aşırı kilo, yüksek kan basıncı, arteriyoskleroz, anjina pektoris, koroner kalp hastalıkları ve kalp krizleri gibi kardiyovasküler hastalıklara yakalanma riskini de artırmaktadır.

Andulasyon terapisi, aşırı kilolu ve formunu kaybetmiş bir beden yapısına karşı verilecek savaşta mükemmel bir destek sağlar. Metabolizmayı ve kan dolaşımını stimüle ettiğinden son derece etkili bir yağ yakıcı olarak nitelendirilmektedir: Andulasyon terapisi, yağ yakımını doğrudan, yoğun ve kalıcı olacak şekilde stimüle etmektedir.

 
 
 

Daha Kaliteli Uyku ve Yaşam

Kaliteli uyku, bütüncül sağlığımızın olmazsa olmaz kaynaklarındandır.
Uyku bozukluklarından etkilenen pek çok kişi, uykusuz bir gece geçirme endişesiyle “yatağa gitme korkusu” geliştirmektedir.

Bu insanlar, kendilerini bir “beklentiler ve başarısızlık korkusu” döngüsünün içinde bulurlar ki bu durum uyku bozukluğu problemini daha da kötü bir hale sokar.

Özellikle uykuya dalma sorunları olarak adlandırabileceğimiz inisiyal insomniada titreşimin olumlu etkileri bilinmektedir. Deriye uygulanan titreşimsel uyaranlar sinir sistemi ağı üzerinden uyku merkezlerini de içeren kortikal ve subkortikal merkezlere iletilmektedir.

Öte yandan Andulasyon, kişiye sağladığı yoğun ve kalıcı relaksasyon hissi ile de uyku bozukluklarına karşı son derece etkili bir yöntemdir. Bu biyofiziksel yöntemin düzenli bir şekilde uygulanmasıyla sempatik sistem yatıştırılıp parasempatik sistem stimüle edilerek strese yönelik direnç de artmakta ve kişi, stresin zarar verici etkilerinden korunmaktadır. Bu durum da uykuyu olumlu anlamda etkilemektedir.

Vücudu doğrudan etkileyen derin kızılötesi ısı ise bu pozitif özelliğe ek olarak kişiyi uykuya hazırlamakta ve genel uyku kalitesinin yükseltilmesine katkıda bulunmaktadır.

Gevşemiş ve rahatlamış bir bedenin uyku kalitesi de yükselir

 

Daha Sıkı Bir Cilt

Cilt yaşlanması, birçok içsel ve dışsal faktörden etkilenen doğal yaşlanma sürecinde karmaşık bir biyolojik olgudur. İç organlardaki yaşlanma belirtileri gözden uzak tutulabilirken cilt, sarkmalar, çizgiler ve kırışıklıklarla geçen zamanın ilk belirgin izlerini ve yaşımızı da ele verir.

Cilt sağlığı ve güzelliğinin, genel olarak refahı, mutluluğu, gençliği ve sağlık algısını oluşturan başlıca faktörlerden biri olduğu düşünülecek olursa, son yıllarda geliştirilmiş cilt yaşlanması karşıtı onlarca stratejinin ve bu alana yapılan trilyonlarca liralık yatırımın nedeni de anlaşılmış olur.

Cilt yaşlanması deyince, yaşla birlikte üretimi azalan kolajen adlı proteinin altını kalınca çizmek lazım. İşte Andulasyon, cildinizin parlak, sağlıklı, sıkı görünmesini ve kırışıklıkların derinleşmeden olabildiğince geç oluşmasını sağlayan en önemli modalitelerden biridir. Bu etkisini bir yandan kolajen üretimine katkı sağlayarak, öte yandan bütüncül sağlığımıza yaptığı olumlu etkilerle gerçekleştirir.

Andulans terapisi  cildiniz ile birlikte bedeninizin yaşlanmasını da geciktirir. Andulasyon ile daha sağlıklı, daha sıkı bir cilt…

 
 
Yorumlar :
Henüz yorum yok
Ad ve Soyad
Yorumunuz